Kočárkárna – věčný boj o místo

22.06.2017 /

Většina z vás, kdo bydlí v bytovce či paneláku, to zná. Kočárkárna slouží k uskladnění kočárků a kol. Teoreticky. Prakticky tam sousedé „uklidí“ vše, co se jim nevejde do bytu.

Maminky s kočárky se zlobí, že tam ostatní mají kola a s kočárky se nedá pomalu ani vyjet. Cyklisté se zlobí, že kočárky zabírají spoustu místa. Když si chtějí vyndat svoje kolo, musí nejdříve vyvézt spoustu ostatních kol a kočárků a je to celé ztráta času a k vzteku. Nemluvě o množství sáněk, bobů, odrážedel a koloběžek, které nikdo nechce mít v bytě, jelikož to jen zabírá většinu roku místo. To by se pak jeden málem přerazil, když si chce z kočárkárny něco vyndat.

Jednou za čas se vždy někdo rozzlobí natolik, že sepíše výzvu k vyklizení kočárkárny od nepotřebných věcí a vyvěsí ji na společný web svého SVJ na Sousedé.cz, na vchodové dveře či na nástěnku. Hlavně aby byla vidět. Někdy výzva na dveřích vydrží. Jindy přibudou malůvky. Někdy ji strhne soused, který si ji ani nepřečte, ale nelíbí se mu, že se izolepou zapatlají vchodové dveře. Každopádně kočárkárna je stále plná k prasknutí a všichni si dál mručí pod vousy, jak je to vše hrozné.

Všichni si oddechnou, když se odstěhuje nějaký soused, který měl kolo pro sebe, manželku, dvě děti a ještě v kočárkárně uskladňoval sáňky. Nadšení z volného prostoru trvá pouze do chvíle, než se nastěhuje nová rodina s kočárkem pro dvojčata…

Na internetových diskuzích se člověk může dočíst o různých variantách řešení zakrámovaných kočárkáren, ale spíš nakonec zjistí, že problém se všude vyřeší jen na chvilku a je to spíš takový nekonečný koloběh spojený se stěhováním sousedů.

V naší bytovce to vedení SVJ vyřešilo skvěle. Nemáme výtah, ale pouze schodiště, navíc venkovní. Prostor pod ním byl věčně prázdný a nevyužitý, což byla škoda. Vybudovala se tedy nová stěna se zamykatelnými dveřmi a vznikla nám tak kolárna. Jelikož je to vlastně venkovní prostor, pořídila se i pořádná plachta a uložená kola jsou tak chráněna před deštěm i sněhem, který by se dostal dovnitř okolním pletivem.

Máme tedy kočárkárnu a kolárnu a překvapivě všichni obyvatelé respektují vymezená území. Jak je to s kočárkárnou u vás? Nenašel by se také nějaký prostor, který by se dal podobně využít?

https://magazin.sousede.cz/-Kocarkarna-vecny-boj-o-misto/clanek/id/2608

Autor příspěvku:

GRAND REAL CITY s.r.o. je největší vydavatelství v ČR zaměřené na realitní trh. Vzniklo v roce 2016 sloučením dvou velikánů REALCITY a GRAND REALITY a je součástí skupiny SCANDAL MEDIA HOUSE. Naše produkty působí na českém trhu již od roku 2001. Máme 16 let zkušeností a komplexní přehled o realitním trhu. Díky tomu jsme propojili jedinečným konceptem zájemce o nemovitost s profesionálními službami realitních kanceláří skrze časopis GRAND REALCITY ve stojanech zdarma. Vznikl tak nový komunikační kanál, který jsme dále propojili s moderními médii. Nabídky realitních kanceláří tak můžete najít v časopise GRAND REALCITY, na realitním serveru www.realcity.cz nebo i v aplikacích pro chytré telefony.

Google+