Praha nabídne nové byty. Postaví je pro sociálně slabší občany

18.08.2017 /

Pražský magistrát se v budoucnu chystá postavit nové bydlení pro znevýhodněné skupiny obyvatel. V přípravě je výstavba bytových domů pro účely dostupného bydlení. Bytové domy budou stát v celkem dvanácti lokalitách hlavního města.

Pražští radní už se domluvili. Na stole je úkol, který má na starosti Magistrátní odbor strategických investic. Do konce září musí vypracovat ověřovací studii o vhodnosti výstavby na předem vyhlídnutých lokalitách. Vzniknout by mělo téměř 400 bytů.

Nové obecní byty

Nová obecní bytová výstavba představuje jeden z nástrojů, jakým lze přispět k vytvoření podmínek pro dostupné a udržitelné bydlení. Byty jsou určené pro ekonomicky či generačně znevýhodněné skupiny obyvatel. Koncepční městské dokumenty včetně strategického plánu počítají s tím, že Praha bude stavět byty pro účely ubytování zejména znevýhodněných a sociálně slabších obyvatel, ale také zdravotníků či zaměstnanců státní správy nebo záchranných složek.

Které lokality dostaly zelenou?

Všech dvanáct lokalit město vybralo na základě studie, kterou vypracoval městský Institut plánování a rozvoje. Tři z pozemků se nacházejí v Libni, další například v Hlubočepech, Krči, Hostivaři, Bohnicích či na Vinohradech. Jedním z faktorů, které pravděpodobně sehrály roli, bylo to, že vybrané parcely musí být ve vlastnictví města. Toto bylo dodrženo.

V původním výběru bylo 500 pozemků

Výběr nebyl vůbec jednoduchý, neboť původně se vybíralo z 500 pozemků, které byly zařazené do prvotního výběru. Přesto Praha stále pokračuje v privatizaci stávajícího bytového fondu, jejíž plány byly v minulosti schváleny.

Autor příspěvku:

GRAND REAL CITY s.r.o. je největší vydavatelství v ČR zaměřené na realitní trh. Vzniklo v roce 2016 sloučením dvou velikánů REALCITY a GRAND REALITY a je součástí skupiny SCANDAL MEDIA HOUSE. Naše produkty působí na českém trhu již od roku 2001. Máme 16 let zkušeností a komplexní přehled o realitním trhu. Díky tomu jsme propojili jedinečným konceptem zájemce o nemovitost s profesionálními službami realitních kanceláří skrze časopis GRAND REALCITY ve stojanech zdarma. Vznikl tak nový komunikační kanál, který jsme dále propojili s moderními médii. Nabídky realitních kanceláří tak můžete najít v časopise GRAND REALCITY, na realitním serveru www.realcity.cz nebo i v aplikacích pro chytré telefony.

Google+