Proměňte zastaralou kuchyň v novou funkční místnost

25.08.2017 /

Věřili byste, že i lokální rekonstrukce, jakou je výměna pracovní desky, kuchyňské baterie nebo nátěr nábytku, dokáže vdechnout kuchyni zcela nový život? Zkuste to podle nás.

Začněte u barev

Bílá, černá nebo raději přírodní? Neutrálních barev se v kuchyni drží kde kdo, až to vypadá, že neexistují žádné jiné varianty. Ale barevných řešení je celá řada. Kuchyni snadno oživíte výměnou dvířek s jiným dekorem, barvou nebo novým nátěrem nábytku. Ten skvěle zvládnou speciálně uzpůsobené hybridní laky, jejichž hybridní molekuly vytvářejí vysoce pružnou membránu, která umožňuje povrchu neomezeně dýchat a zároveň jej trvale chrání proti vlhkosti.

Když se rozhodnete lakovat

Laky jsou vysoce odolné proti nárazům a oděrům, žáruvzdorné a ředitelné vodou, jejich aplikaci s pomocí válečku, štětce či stříkáním navíc zvládne skoro každý. Řiďte se naším návodem.

  1. Předtím, než otevřete plechovku s barvou, nezapomeňte nábytek na natření důkladně připravit.
  2. Odšroubujte madla, poškozená místa opravte tmelem, plochu oblepte ochrannou páskou, abyste dosáhli dokonalého výsledku, a plochu následně obruste.
  3. K prvotnímu obrusu doporučujeme použít brusný papír zrnitosti 180, k broušení mezi nátěry pak papír zrnitosti 400, jemnější nebo jemný brusný vlies.
  4. Důležité je při upravování plochy uklízet zbroušený prach, který by mohl výsledek zcela zničit. Ideální je prach rovnou vysát a nevířit jej vymetáním.

Správná deska a dřez je základ

Zastaralá pracovní deska (stejně jako špatně vybraný dřez) je nešvar, který může za to, že kuchyň jako celek nevypadá vůbec dobře a nedá se v ní ani efektivně pracovat. Přitom místnost, kde s láskou vznikají chutná jídla a bohaté nedělní obědy, byste si měli náležitě hýčkat.

Renovace pracovní plochy nezabere moc času. Abyste odstranili již opotřebenou desku, musíte nejprve odmontovat ukotvené spotřebiče jako třeba dřez, který můžete v rámci montáže nové linky rovnou také vyměnit.

  1. Před vyjmutím opotřebeného dřezu nechte ze sifónu vytéct zbytkovou vodu a odšroubujte svorky připevněné k lince.
  2. Odstraňte, případně také vyměňte za novou, kuchyňskou baterii a připravte se na výměnu linky. Nejprve si změřte plochu.
  3. Novou desku upravte podle rozměrů a dispozic vaší kuchyně, nezapomeňte ani na výřezy pro sporák a dřez. Následně zkontrolujte spodní skříňky, spojte je a novou desku k nim ukotvěte pomocí kovových úhelníků nebo speciálních spojek složených z horního a dolního dílu. Až budete mít hotovo, věnujte ještě chvilku času utěsnění případných mezer, které se mohou objevit hlavně u nového dřezu, aby se voda nedostala někam, kam nemá. Zde se vyplatí investice do nového těsnění, to staré totiž svou funkci již nemusí plnit dostatečně efektivně.

Zdroj: Dovednostní výzva Mistr Kutil 2017 | www.mistrkutil.cz

 

Autor příspěvku:

GRAND REAL CITY s.r.o. je největší vydavatelství v ČR zaměřené na realitní trh. Vzniklo v roce 2016 sloučením dvou velikánů REALCITY a GRAND REALITY a je součástí skupiny SCANDAL MEDIA HOUSE. Naše produkty působí na českém trhu již od roku 2001. Máme 16 let zkušeností a komplexní přehled o realitním trhu. Díky tomu jsme propojili jedinečným konceptem zájemce o nemovitost s profesionálními službami realitních kanceláří skrze časopis GRAND REALCITY ve stojanech zdarma. Vznikl tak nový komunikační kanál, který jsme dále propojili s moderními médii. Nabídky realitních kanceláří tak můžete najít v časopise GRAND REALCITY, na realitním serveru www.realcity.cz nebo i v aplikacích pro chytré telefony.

Google+