Bytový dům LIDO – Moderní městský dům z přírodních materiálů

10.09.2018 /

Na bývalé Marxove ulici v Brně, dnes Spolkové, která se nachází v katastrálním území Zábrdo­vice, vyroste nový bytový dům LIDO z architektonické kanceláře Atelieru RAW s.r.o. V tomto moderním městském domě vznikne celkem 56 bytů, které budou splňovat vysoké nároky na klidné bydlení a současně respektovat brněn­ské tradice.

Katastrální území Zábrdovice bylo původně samostatnou vesnicí, která byla k Brnu připojena v roce 1850. Nyní jsou Zábrdovice rozděleny mezi městské části Brno-střed, Brno-Židenice a nejmenší severní část patří od května 1998 k městské části Brno-sever, ve které se společně se čtvrtěmi Husovice, Soběšice, Lesná a Černá Pole se rozkládají na celkové ploše 12,24 km².

Zábrdovice jsou městskou čtvrtí, která přímo sousedí s historickým centrem Brna a mají výrazně městský charakter. Území získalo současnou podobu a hranice na konci 60. let 20. století a převažuje zde zástavba vícepodlažních obytných domů. Městská čtvrť Zábrdovice je velmi dobře dostupná z centra města a nabízí široké spektrum školních, zdravotnických a volnočasových zařízení.

Budova na legendární adrese Spolková 8 byla v minulosti centrem společenského dění. Pořádaly se zde plesy, koncerty i ustavující schůze uměleckého svazu Devětsil. Původní Dělnický dům z roku 1897 byl podle projektu architekta Eduarda Göttlichera z roku 1929 rozšířen o dvorní vestavbu ve funkcionalistickém stylu. Za socialismu objekt využíval Závodní klub ROH Zbrojovky Brno. Po roce 1990 se stal jedním z nejdůležitějších undergroundových center.

Dnes zde zkušení developeři, společnosti RealData a MIG, zahajují výstavbu 56 krásných bytů a dvou jednotek pro komerční účely. Bytový dům je koncipován tak, aby v něm svůj nový domov našla rodina, pár i jednotlivci. Na jeho výstavbu budou použity cihlové obklady s bílými omítkovými špaletami oken na uliční fasádě. Nadčasový vzhled schodištím zajistí prosklené stěny ve foyer a nebudou chybět ani kvalitní zámečnické detaily na výkladcích parteru a zábradlích balkonů. Celá budova tak krásně zapadne do zástavby z přelomu 19. a 20. století a současně vyhoví moderním trendům. Společný dvůr za domem bude osázen zelení a nabídne na 250 m² dostatek místa pro relaxaci a hřiště pro děti.

Vybírat si můžete z bytů o dispozicích 1+kk až 3+kk, které efektivně využívají každý centimetr. Jsou navrženy tak, aby působily vzdušně, prostorně a splňovaly veškeré moderní trendy bydlení. Každý byt má svůj balkon, k některým náleží sklepní kóje. Ani s parkováním si nemusíte lámat hlavu – ke každému bytu je možné dokoupit garážové stání v 1.PP nebo venkovní parkovací místo ve dvoře.

Bytový dům Lido je skvělou příležitostí nejen k pořízení investiční nemovitosti, ale i nového domova. Stačí si jen vybrat z nabídky bytů na www.bdlido.cz. O vše ostatní se postaráme my!

Volejte zdarma 800 800 099 nebo navštivte naše webové stránky www.realspektrum.cz.

Autor příspěvku:

REALCITY je největším vydavatelstvím v ČR zaměřeném na realitní trh. Jeho produkty působí na českém trhu již od roku 2001, je provozovatelem portálu www.realcity.cz a specializuje se na periodika určená pro profesionály v oblasti nemovitostí. V České republice vydává celkem 2 regionální tituly. Od roku 2017 je součástí českého vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Google+