Kde lidé hledají informace? Na internetu. A tak jim jdeme naproti

15.01.2019 /

„Internet je první místo,kde dnes lidé hledají informace. Snažíme se proto,aby na našich webových stránkách informace našli a aby se k nám jako odborníkům na reality pro rady vraceli“, říká jednatelka REALITY MUZEJKA s.r.o. Olga Jarošová. „Každý třetí týden najdou na webu nový článek ze světa nemovitostí. Registrovaným klientům přijde vždy upozornění do emailu a dozví se o něm i naši fanoušci na sociálních sítích Facebook a Instagram“.

Podle čeho vybíráte témata?

Často se jedná o věci, se kterými jsme se aktuálně v praxi setkali a museli je řešit. Nebo se na nás klienti obrátí s dotazem a nám přijde, že by mohla být odpověď zajímavá i pro ostatní. Někdy je téma zaměřeno více na stranu majitelů nemovitostí, někdy zase naopak zaujme zájemce o koupi nebo pronájem nemovitosti. Vybere si každý.

Pojďme tedy ke konkrétním příkladům témat

Koncem listopadu jsme řešili dilema, které trápí především dříve narozené majitele nemovitostí. Je lepší nemovitost darovat potomkům ještě za svého života nebo ji nechat projít dědickým řízením? Odpověď není univerzální pro všechny, snažili jsme se tedy vysvětlit hlavně možná pro a proti,aby se čtenář mohl sám rozhodnout podle vlastní situace.

To je zajímavé. A nějaké téma pro kupující?

V prosincovém článku jsme se zaměřili na srovnání družstevních bytů a bytů ve vlastnictví. Mnoho kupujících netuší, jaké jsou v těchto druzích vlastnictví rozdíly. Z toho pak mohou vzniknout nepříjemné situace, např. když si vyberou družstevní byt a následně zjistí, že ho nemohou financovat hypotéčním úvěrem. Proto jsme článek pojali jako praktický přehled nejdůležitějších rozdílů.

A nějaké téma související s nájmem?

Tomuto tématu se věnuje nejnovější článek, který jsme uveřejnili 7. ledna. Jde v něm o nepříjemnou situaci, kdy nájem skončil, ale nájemník se odmítá vystěhovat. Řešíme, jak má pronajímatel správně postupovat v souladu se zákonem,aby se sám nedostal do potíží. Ale hlavně se snažíme pronajímatelům poradit, jak takovým potížím s nájemníky předejít.

Jaké jsou reakce na články?

Velmi pozitivní. Často se stane, že k nám zavolá neznámý člověk s tím,že našel článek na internetu a že by se chtěl ještě na něco k tématu zeptat. Těší nás, že můžeme takto využít znalosti získané v praxi a že nás klienti vnímají jako odborníky v oboru.

A pokud čtenáři chtějí vaše články také sledovat?

Stačí, když nás budou kontaktovat na brno@realitymuzejka.cz a my jim vždy po  uveřejnění článku zašleme upozornění.

Společnost REALITY MUZEJKA s.r.o. sídlí v centru Brna v historické Berglerově vile, mezi brňany známé pod názvem Muzejka podle kdysi slavné restaurace v přízemí. Jednatelka Olga Jarošová působí v realitách od roku 2006. Její spolupracovnice – realitní makléřky jsou samé ženy. „Nebyl to záměr, proti mužům nic nemáme,“ směje se. „Je ale pravdou, že ženy jsou při jednání s klienty více empatické, zajímají se upřímně o jejich pocity a potřeby. Netlačí na uzavření obchodu za každou cenu, pokud cítí od klientů nějaké pochybnosti. Spokojenost klientů je u nich vždy na prvním místě,“ dodává.

Olga Jarošová
jednatelka společnosti

REALITY MUZEJKA s.r.o.
Moravské náměstí 15
602 00 Brno
tel.: +420 604 232 218
+420 541 233 462
brno@realitymuzejka.cz
www.realitymuzejka.cz

Autor příspěvku:

REALCITY je největším vydavatelstvím v ČR zaměřeném na realitní trh. Jeho produkty působí na českém trhu již od roku 2001, je provozovatelem portálu www.realcity.cz a specializuje se na periodika určená pro profesionály v oblasti nemovitostí. V České republice vydává celkem 2 regionální tituly. Od roku 2017 je součástí českého vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Google+