Nejlepší bankovní půjčky roku 2019! Velké srovnání

12.08.2019 /

S půjčkou má podle aktuálních statistik zkušenost každý druhý Čech. Zhruba polovinu domácností pak „položí“ neočekávaný výdaj větší než 10 000 Kč. Co dělat, když peníze navíc chybí? Drtivá většina z nás míří do banky. Protože ale půjčky nabízí všechny bankovní společnosti, je občas složité se v nich bezpečně zorientovat. Proto jsme pro vás připravili velké srovnání bankovních půjček, které vám může pomoci s rozhodováním.

AirBank láká na nulové poplatky

Už jsme si tak nějak zvykli na to, že s půjčkami jsou obecně spojené větší či menší poplatky. To ale u AirBank neplatí. Dle této recenze na půjčku od AirBank nabízí úvěr až do 900 000 Kč s úrokem od 4,90 %, přičemž maximální hodnota RPSN činí 17,13 %. Doba splatnosti se u této půjčky pohybuje mezi 6 – 96 měsíci. Půjčku sjednáte na pobočce anebo online. Mezi základní podmínky patří plnoletost, bydliště anebo trvalý pobyt na území ČR, pravidelný a dostatečný příjem a negativní záznam v registrech dlužníků (BRKI, NRKI, SOLUS).

Česká spořitelna vám odpustí až 15 splátek

Se zajímavou akcí přichází také gigant na českém trhu. Půjčku si od České spořitelny můžete sjednat s úrokem od 4,90 %, přičemž maximální hodnota RPSN činí 15,70 %. Je zde ale potřeba počítat s jednoprocentním poplatek z výše poskytnutého úvěru. Vedení úvěru je ale zcela zdarma. Pokud chcete půjčku předčasně splatit, počítejte s poplatkem, který může činit maximálně 1 % z výše splátky. Půjčit si můžete až 2 500 000 Kč a to na dobu od 12 do 120 měsíců. Také Česká spořitelna nahlíží do registrů. V případě řádného splácení a při splnění podmínek vám může banka vrátit až 15 splátek.

Raiffeisenbank Rychlou půjčku sjednáte online

Stejně jako Air Bank nebo Česká spořitelna, i Raiffeisenbank nabízí možnost sjednat půjčku online. Nemusíte tak nikam chodit, jednoduše vyplníte žádost a o vše ostatní už se postará banka. Půjčit si tady můžete až 700 000 Kč a to na 6 až 120 měsíců. Úrok tady začíná na 4,90 % a maximální hodnota RPSN dosahuje 6 – 18,37 %. Výhodou je nulový poplatek za poskytnutí i vedení úvěru, stejně jako skutečnost, že žádosti jsou vyhodnocovány online.

Moneta Money Bank láká na nízký úrok

Pokud hledáte bankovní půjčku s nízkým úrokem, využijte nabídky Moneta Money Bank a její Expres půjčky. Úrok tady začíná na 3,90 %. Na druhou stranu je ale potřeba počítat s vyšší hodnotou RPSN, která se ustálila na 28,80 %. Půjčit si můžete až 800 000 Kč a to na dobu 3 až 120 měsíců. I zde je ale potřeba počítat s poplatkem za vyřízení žádosti. Pokud žádost vyřídíte online, neplatíte ani korunu. V případě, že budete půjčku vyřizovat přes telefon anebo na pobočce, zaplatíte jednorázově 1 295 Kč. Za vedení úvěru se ale u Moneta Money Bank neplatí. I zde je ale potřeba počítat s tím, že banka nahlíží do registrů.

S osobním úvěrem od Komerční banky můžete stavět i rekonstruovat

Potřebujete vyšší částky k zapůjčení? Pak zamiřte do Komerční banky, kde vám mohou půjčit až 2 500 000 Kč. Splatnost této půjčky se pohybuje od 12 do 96 měsíců. Úrok začíná na 4,70 % a RPSN činí 13,68 %. Je také potřeba počítat s jednorázovým poplatkem za poskytnutí úvěru ve výši 490 Kč. Za vedení úvěru anebo jeho předčasné splacení ale neplatíte ani korunu navíc. Půjčku si opět můžete sjednat jak online, tak na pobočce. I zde je ale nutná kontrola registrů.

Co když vám v bance nepůjčí?

Pokud máte záznam v registru dlužníků, nechcete anebo nemůžete dokládat svůj příjem, může se stát, že vás banka vyhodnotí jako příliš rizikového klienta. V takovém případě ale nemusíte zoufat. Existují také nebankovní společnosti, pro které není záznam v registru překážkou. Některé z nich dokonce nabízí půjčky bez dokládání příjmu. I v tomto případě je většinou možné zažádat o půjčku online. Prakticky okamžitě se tak dozvíte, zda vám půjčka bude schválena či nikoli. Při výběru vhodného poskytovatele využijte praktických srovnávačů, kde stačí zadat parametry půjčky a poté vybírat nejvhodnějšího poskytovatele půjčky.

Štítky: ,

Autor příspěvku:

REALCITY je největším vydavatelstvím v ČR zaměřeném na realitní trh. Jeho produkty působí na českém trhu již od roku 2001, je provozovatelem portálu www.realcity.cz a specializuje se na periodika určená pro profesionály v oblasti nemovitostí. V České republice vydává celkem 2 regionální tituly. Od roku 2017 je součástí českého vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Google+