Bochnerův palác ožil designem. Proběhl v něm 4. ročník Brno Design Days

17.10.2019 /

Brno Design Days se každoročně konají
v dlouhodobě nevyužívaných prostorách

V minulosti to byla ku příkladu pasáž Jalta nebo funkcionalistický hotel Avion. Letos se návštěvníci podívali do jedné z posledních původních budov továrního areálu Vlněna v Bochnerově paláci. Díky festivalu tak ožila budova, kterou v letech 1864–1867 postavil Josef Arnold a později byla začleněna do továrního areálu Vlněny. „Myšlenka uspořádat dny designu a architektury v prostorách Bochnerova paláce nás ihned nadchla. Brno je kreativní a inovativní místo, jehož součástí je i nově zrekonstruovaný palác a areál Vlněny. O to větší radost máme, že se prostory oživí touto kreativní cestou, která je nám navíc velice blízká,” přiblížil spolupráci s Brno Design Days Jiří Kostečka, Business Developer spol. CTP.

Brno Design Days se každoročně odehrávají v jiných prostorách. Vždy se jedná o dlouhodobě nevyužívanou budovu, která se na dobu konání festivalu promění k nepoznání. V minulosti Brno Design Days proběhly v pasáži Jalta nebo v hotelu Avion.


K vidění bylo čtyřicet vybraných studentských projektů a návštěvníci si mohli vybrat z více než desítky workshopů – od výroby autorského šperku až design služeb. Během dvou večerů se navíc konaly přehlídky celkem osmi kolekcí českých i zahraničních návrhářů.


Do Brna se sjela celá řada osobností ze světa designu – na jednom pódiu se tak vystřídali například designér vozidel značky McLaren nebo BMW, Michal Vlček, nebo zakladatel italské značky A-LAB Milano, Alessandro Biasi.

Aby festival neskončil jen u teorie, spojilo se letos osm maloobchodníků s osmi mladými designéry, pod jejichž rukama se proměnily výlohy v centru Brna. V rámci Brno Design Days pak odborná porota vybrala nejvydařenější instalaci a nejlepší výlohu vybírali Brňané i ve veřejném hlasování. Porota ocenila výlohu optiky Richter na Rašínově ulici a nejvíce hlasů veřejnosti získala trampsky laděná instalace streetwearové značky Cult of the Road.

Autor příspěvku:

REALCITY je největším vydavatelstvím v ČR zaměřeném na realitní trh. Jeho produkty působí na českém trhu již od roku 2001, je provozovatelem portálu www.realcity.cz a specializuje se na periodika určená pro profesionály v oblasti nemovitostí. V České republice vydává celkem 2 regionální tituly. Od roku 2017 je součástí českého vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Google+