Brno-Žabovřesky

26.09.2014 /

Brno-Žabovřesky se rozkládají na levém břehu řeky Svratky, severozápadně od historického centra Brna. Jsou charakteristické svým přírodním rázem, který je zároveň činí velmi zajímavou lokalitou. Blízkost centra a zároveň i k přírodě je často vyhledávaným atributem z pohledu zájemců o nemovitosti.

Žabovřesky slibují především městský styl života. Je to dáno jejich polohou. Díky skvělé dostupnosti ze všech stran, kterou zajišťuje Královopolský tunel, jsou vyhledávanou lokalitou k bydlení i případnými investory. Je zde také kompletní infrastruktura a dobrá občanská vybavenost včetně dostatku sportovního a kulturního vyžití.

I přes charakter, který si Žabovřesky nepochybně drží, zde vznikla řada nových projektů a další se plánují. Za všechny bych rád zmínil Multifunkční kulturní prostor Sono Centrum Brno, který slučuje provoz hudebního klubu, restaurace a hotelu. Nachází se na ulici Veveří. Dále pak Polyfunkční dům na ul. Minská, bytový dům na ulici Královopolská nebo unikátní projekt Rezidence Sochorova. Tyto i další menší projekty lokalitu příjemně osvěžují a dodávají jí moderní a atraktivní ráz. Ovšem ani zastupitelé neusnuli na vavřínech. Podle mého názoru se městská část o lokalitu stará velmi dobře. Je tu dostatek dětských hřišť, přibyla i dvě nově zrekonstruovaná dětská hřiště na ulici Fanderlíkova a Poznaňská. Průběžně se také rekonstruují zdejší školní budovy.

Co se týče realitního trhu, vždy jde v první řadě o atraktivnost lokality, tedy dostupnost, blízkost centra i nedaleko přírody a zeleně. Z tohoto pohledu jsou Žabovřesky „ideální“ lokalitou. Klienty je často vyhledávána, což se odráží i na zdejších cenách nemovitostí. Ty se drží na vyšších hladinách. Při dobrém nastavení strategie prodeje se zde nemovitosti prodávají relativně dobře. V posledním roce se ceny udržely na stejné úrovni, jako v předchozích letech a finální prodejní ceny nemají významnou klesající ani stoupající tendenci. Velký zájem je i o pozemky. Ty jsou zde ovšem nedostatkovým zbožím. Jedná se spíše o případné proluky či místa, kde stojí objekt k rekonstrukci či demolici. I takových objektů je zde však velmi málo. A proto ideální stavební pozemek v Žabovřeskách je ceněn velmi vysoko.

V této lokalitě se zaměřujeme spíše na jednotlivé nemovitosti a přímé jednání s jednotlivými vlastníky příslušných bytů či domů, než na celé developerské projekty. Díky tomu jsme v prodeji jednotlivých zakázek (byty, rodinné domy) v této lokalitě úspěšní a rádi zájemcům o prodej či pronájem poradíme a nabídneme náš komplexní osobní realitní servis.

Ing. David Novák
jednatel společnosti

REALmix s.r.o.
Bayerova 792/23
602 00 Brno
Česká republika
Tel.: +420 775 077 502
david@realmix.cz
www.realmix.cz

Štítky: , ,

Autor příspěvku:

REALCITY je největším vydavatelstvím v ČR zaměřeném na realitní trh. Jeho produkty působí na českém trhu již od roku 2001, je provozovatelem portálu www.realcity.cz a specializuje se na periodika určená pro profesionály v oblasti nemovitostí. V České republice vydává celkem 2 regionální tituly. Od roku 2017 je součástí českého vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Google+