RealExpert Success vstaň a makej!

06.09.2018 /

Proč dělat reality jinak? Jak chutná úspěch? V čem tkví tajemství profesionálních realitních specialistů? Jak bojovat se sebou samým v oboru nemovitostí? Na tyto otázky jsme se zeptali v realitní kanceláři RealExpert Success. Rozhovor nám poskytla samotná jednatelka společnosti Hanka Petržílková.

Co považujte za klíčový aspekt práce v realitním businessu?

Ne nadarmo se říká, že práce s lidmi je ta nejobtížnější. Realitní specialista ale není obhájce ani soudce. Podívejte se na realitu jinak. Klient své rozhodnutí o koupi či prodeji nemovitosti ve valné většině případů řeší jednou v životě. Realitní specialista je kouč a diplomat! Naslouchá oběma stranám a hledá řešení, jak obě strany uspokojit. Klient svěřuje svou důvěru makléři, aby od něj dostal maximum, nikoliv naopak.

Obchod s nemovitostmi může být chaotický, hektický. Jak s tím bojujete?

Prvním bodem je se uklidnit, nadechnout a přemýšlet s čistou hlavou. Každá situace má řešení! Nikdy to nesmíte vzdát!

Nedávno se roztrhl pytel se státními půjčkami na bydlení. Myslíte si, že to nějak ovlivní realitní trh?

Ceny nemovitostí, především v hlavním městě, dlouhodobě rostou. Vzhledem k maximální částce, jež je možné získat, je téměř nemožné, aby tato skutečnost změnila situaci v Praze a Středočeském kraji. Podmínky státní půjčky jsou koncipovány na malá města. V reakci na slova náměstkyně pro místní rozvoj – půjčky mají sloužit jako pomoc při zalidňování venkova. Tato teze se mi zdá zkreslená nedostatečnou infrastrukturou a nízkými mzdami v takto vylidněných lokalitách. Aby státní půjčky ovlivnily trh, muselo by se jednat o jinak nastavené podmínky pro jejich získání a v hlavním městě také o rychlejší schvalovací podmínky pro výstavby nových bytových domů.

Již delší dobu se hovoří o zákonu o realitním zprostředkování, ovlivní to nějak práci makléřů?

Legislativní omezení na poli realit považuji za krok správným směrem. Pokud chcete dělat práci realitního specialisty a myslíte to opravdu vážně, absolvování kurzu vám rozšíří obzory. Přece vás odborný kurz nezastaví! Jako mentor společně s makléři absolvuji kurzy, školení, odborné konference a věřte i po těch letech v oboru slyším informace, které mě posunou zase trochu dál. Realitní kanceláře tvoří realitní makléři, oni jsou hnacím motorem, tváří, se kterou se klienti setkávají. Profesionální makléř zná svou práci dokonale, kurzem se reguluje trh zejména pro osoby, které se za realitní specialisty vydávají. Touto zásadní změnou zákona by v budoucnu mohla být realitním kancelářím navrácena pozitivní tvář. Zmizí ti, co neumějí jednat férově, profesionálně a transparentně. „Chcete na světě vyniknout? Musíte pracovat, zatímco ostatní se baví.“

Vaše rada pro začínající makléře?

„Nemohu vám slíbit nic než krev, dřinu, slzy a pot.“ Makléřina se zdá pro mnohé začínající makléře, jako rychlá cesta k zbohatnutí. Jedná se však o představu veřejnosti, která má mnohdy zkreslené představy o práci realitního specialisty. Pokud svou práci děláte poctivě a dobře, je to dřina jako každá dobře vykonaná práce. Chceš být úspěšný realitní specialista? Vstaň, makej, pracuj na sobě, posouvej své hranice a hlavně nezůstávej stát na místě! Lehčí cesta k úspěchu jednoduše neexistuje.

Na co byste upozornila klienty, kteří prodávají nebo kupují nemovitost?

Pokud nevěříte svému realitnímu specialistovi, vyměňte ho! Nejste si jisti nákupem nebo prodejem, nechte si dostatek času na rozmyšlenou. Jděte s dobou, profesionální makléř použije moderní technologie k úspěšnému prodeji. Nikdy se nebojte zeptat, každá realitní kancelář má své prostory, kde vás přivítá a vysvětlí vše do nejmenší podrobnosti. Pokud ne, přijďte k nám! Váš čas a vaše rozhodnutí je to nejdůležitější! Vaše rozhodnutí, naše starost.

Hanka Petržílková
Jednatelka společnosti RealExpert Success

Obchodu s nemovitostmi věnuje celý svůj profesní život. V dětství se při prodeji bytu rodičů poprvé setkala s prací realitního specialisty, v tu chvíli věděla, že to je to pravé. Vytýčila si jasný cíl! Vlastnit, vést svoji realitní kancelář a plnit klientům jejich sny o bydlení. Postupnými kroky od prvního pronájmu k prodeji činžovních domů ji čekala mnohdy velice tvrdá, ale o to zajímavější cesta. Díky těmto zkušenostem dnes dokáže koučovat tým zkušených makléřů a nalézt řešení u nejzapeklitějších případů. Její práce ji baví, dělá ji srdcem a je to vidět!

RealExpert Success
Kodaňská 1516/77
101 00 Praha 10–Vršovice
Telefon: +420 226 804 183
kodanska@real-expert.cz
www.realexpertsuccess.cz

Autor příspěvku:

REALCITY je největším vydavatelstvím v ČR zaměřeném na realitní trh. Jeho produkty působí na českém trhu již od roku 2001, je provozovatelem portálu www.realcity.cz a specializuje se na periodika určená pro profesionály v oblasti nemovitostí. V České republice vydává celkem 2 regionální tituly. Od roku 2017 je součástí českého vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Google+